قوانین و سیاست های فروشنده

 

ایکادو (ای کادو)، محصولی از شرکت بهینه سازان داده کاو به شماره ثبت 535438 به شناسه ملی 14008026263 می باشد که از این پس به اختصار ایکادو نامیده می شود.

کاربری که در ایکادو محصولی را جهت فروش ارائه داده است و قابلیت دسترسی به داشبورد فروشنده را دارا باشد، به اختصار فروشنده نامیده می شود.

 

ایکادو جهت ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری و حمایت فروشنده شرایط تحویل و ارسال کالا را متناسب با شرایط فروشنده در نظر گرفته است که شامل:

 • امکان دریافت کالا از فروشنده و ارائه به مشتری
 • امکان انبار کالا و ارسال توسط ایکادو به مشتری
 • امکان ارسال مستقیم کالا توسط فروشنده به مشتری

با توجه به اینکه این فرآیندها کاملا متفاوت از یکدیگر بوده و زمان و هزینه های خاص خود را دارا می باشد، می توان پارامترهایی که در هر یک از روش ها بالا تاثیر گذارند را به سه آیتم زیر تقسیم بندی نمود:

 • قیمت محصول
 • مکان فروشنده
 • کیفیت محصولات و خدمات فروشنده
در صورتی که فروشنده دارای پنل ارسال مستقیم می باشد، سفارشات توسط ایکادو پیگیری شده و مورد تایید قرار میگیرد و صرفا جهت هماهنگی نحوه ارسال و زمان ارسال با فروشنده تماس تلفنی گرفته خواهد شد.

* لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 021-77136607 و 021-77136608 تماس حاصل فرمایید.


ارائه محصولات فروشنده مرتبط با موضوع فعالیت وب سایت، کادو و هدیه، جهت فروش اینترنتی در فروشگاه ایکادو و ارسال به سراسر ایران

تمامی محصولات ارائه شده متناسب با شرایط فروشنده می باشد که به طور کلی می تواند شامل:

 • امکان دریافت کالا از فروشنده و ارائه به مشتری
 • امکان انبار کالا و ارسال توسط ایکادو به مشتری
 • امکان ارسال مستقیم کالا توسط فروشنده به مشتری

می باشد و از روش های حمل و نقل انتخابی (توسط مشتری) به مشتری تحویل داده خواهد گردید.


اين همکاری متناسب با قرارداد، به مدت شش ماه از تاريخ امضاء قرارداد می باشد و زمان آن پس از توافق طرفين و متناسب با عملکرد فروشگاه و اعتماد مشتریان قابل تمديد می باشد.

 1. فراهم كردن بستر اينترنتي فروش محصولات؛ این بستر شامل سیستم مدیریت محصولات، انبارداری، قیمت، تخفیفات، سفارشات و گزارشات به فروشنده خواهد بود.
 2. بررسی محصولات و تاييد آنها بعد از گذشت حداكثر 48 ساعت بعد از ارائه به ایکادو
 3. تسويه مبالغ فروش به ازای هر درخواست “درخواست وجه” در داشبورد فروشنده
 4. حفظ حق مالكيت معنوي محصولات فروشنده
 5. پیگیری سفارش از زمان ثبت سفارشو ارسال متناسب با شرایط فروشنده و یا ایکادو
 6. در صورت انبار محصولات، ارسال محصولات می بایست بدون آسیب و خسارت به مشتری تحویل داده شود.

 1. ارائه محصولات مرتبط با هدیه و کادو، با كيفيت مناسب، جهت عرضه در فروشگاه
 2. رعايت كيفيت محصول از نظر ظاهری، فنی و مطابق با استانداردهای ارائه شده توسط ایکادو
 3. ضمانت برگشت کالا و تعویض آن در صورت نارضایتی مشتری به عهده ی فروشنده می باشد.
 4. فروشنده اطلاعات مختلف و كافی اعم از متن، تصوير و كاتالوگ به شكل الكترونيكی جهت ثبت محصول را در اختيار ایکادو قرار دهد.
 5. مسئولیت تعیین و درج قیمت کالا در وب سایت ایکادو ،بر عهده ی فروشنده می باشد. قیمت های مندرج برروی ایکادو می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای همانند در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و یا غیر اینترنتی ) باشد. ایکادو می تواند قیمت های اولیه را تا 10% افزایش و یا کاهش دهد.
 6. فروشنده تضمین می نماید که تمامی کالاهای تحویلی به مشتری مطابق قوانین جمهوری اسلامی تولید شده و یا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است . همچنین کالاها اصل، دارای گارانتی، نو، سالم و مطابق توصیفات اعلام شده توضیحات محصول بوده و چنانچه در این ارتباط خسارتی به ایکادو، وب سایت ایکادو و یا مشتری نهایی وارد آید، فروشنده متعهد به جبران خواهد بود. خسارات های موضوع این بند از قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نیز موضوعیت خواهند داشت.
 7. فروشنده متعهد است که در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید و یا عرضه محصول و همچنین تخفیف های ارائه شده به سایر خریداران، در اسرع وقت ایکادو را مطلع نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه ی خسارت های وارده به ایکادو و مشتری نهایی برعهده ی فروشنده می باشد.
 8. مسئولیت تولید اطلاعات محصولات و درج آن در وب سایت ایکادو، برعهده ی فروشنده می باشد. ایکادو در قبال دریافت مبلغی مشخص نسبت به ساخت و درج اطلاعات محصولات فروشنده در سایت اقدام می نماید.
 9. فروشنده متعهد می گردد طی زمان قرارداد محصولات ارائه شده را تامین نماید.

 1. بعد از امضاء تفاهم نامه محصولات با شرح مختصري از هر محصول، متناسب با شرایط فروشنده یا توسط فروشنده به دفتر ایکادو ارسال می شود و یا در صورت ارسال مستقیم در پنل فروشنده وارد خواهد شد.
 2. پنلی اختصاصی در اختيار فروشنده قرار می گيرد.
 3. ایکادو حداكثر ظرف مدت 48 ساعت محصولات ارسالی و یا وارد شده را را از جهات ظاهری و فنی بررسی کرده و تاییدیه مدنظر را به فروشنده اعلام می دارد. در صورت بروز ایراد مراتب را به فروشنده اعلام و درخواست تعویض کالا و یا اصلاح محتوا به فروشنده داده می شود و یا کالا از پنل فروشنده حذف میگردد.
 4. محصولات تاييد شده از سوی ایکادو، توسط فروشنده و یا ایکادو در وب سايت قرار داده می شود.
 5. ایکادو با استفاده از ابزارهاي اطلاع رسانی مختلف همچون : وب سايت ایکادو، ايميل هاي اطلاع رسانی به اعضای خبرنامه ایکادو، شبکه های اجتماعی و … محصولات را معرفی می نمايد.
 6. فروش به شكل آنلاين توسط ایکادو آغاز می شود.
 7. به محض فروش محصول، ایکادو سفارش را پیگیری کرده و با استفاده از فیلترهای تعبیه شده سفارش را تایید می کند. پس از این فرآیند با فروشنده جهت هماهنگی زمان ارسال و نحوه ارسال به صورت تلفنی تماس گرفته خواهد شد. فروشنده از طریق پنل مدیریتی اطلاعات کامل سفارش را در اختیار خواهد داشت.
 8. به ازای هر درخواست وجه از پنل فروشنده، سهم فروشنده پس از کسر درصد قانونی مورد توافق و مالیات بر ارزش افزوده به شماره حسابي كه اعلام نموده است واريز مي شود.

* فروشنده در قيمت گذاري باید در نظر داشته باشد که حداقل قیمت نسبت به سایر فروشگاه های اینترنتی و غیر اینترنتی را نسبت به کالای ارایه شده در فروشگاه اینترنتی مبذول دارد.

* فروشنده اعمال تخفيفات ويژه اي كه به شكل هاي مختلف جهت بازاريابی محصولات اعمال می شود را كه حداكثر 10 % خواهد بود می پذيرد و ایکادو براي تخفيف هاي بيشتر حتماً با هماهنگی فروشنده عمل خواهد كرد.

ایکادو جهت تطابق بهتر با فرآیند فروش فروشنده پلن های مختلفی را در نظر گرفته است که هر کدام را می توان به صورت کامل در صفحه تعرفه و کمیسیون ایکادو مشاهده نمود. در زییر خلاصه ای پلن ها و ویژگی های آن ها درج شده است:

 • پلن کمیسیون درصدی: فروشنده می تواند با توجه به محدودیت قیمتی که در هر یک از پلن ها تعبیه شده است، کمیسیون مورد نظر خود را انتخاب نموده تا نوع درصد با توجه به قیمت لحاظ شود. این کمیسیون نسبت به قیمت محصولات می تواند متفاوت باشد.
 • پلن کمیسیون نرخ ثابت: در این پلن با هدف ارائه انعطاف و تطابق بیشتر با فرآیند فروش فروشنده، فروشنده می تواند با توجه به محدودیت قیمتی که در هر یک از پلن ها تعبیه شده است، مبلغ قابتی را برای هر سفارش به عنوان کمیسیون انتخاب نموده تا قیمت فروش و سفارش سهمی در مبلغ کمیسیون نداشته باشد.
 • کمیسیون منحصر بفرد برای هر محصول به صورت جداگانه: این نوع کمیسیون متناسب با محبوبیت برند، اعتبار فروشنده، رضایت مشتریان و قیمت محصول و … تعیین خواهد شد به گونه ای که ایکادو برای هر محصول درصد و یا نرخ ثابتی را به صورت جداگانه در نظر می گیرد تا تناسب فرآیند فروش با فرآیند فروش فروشنده برقرار بماند.

ایکادو به صورت ماهانه و یا متناسب با هر “درخواست وجه” بهای محصولات فروش رفته با وضعیت تکمیل شده را ( به غیر از سفارشات عودت داده شده) که از مشتری دریافت کرده پس از کسر حق الزحمه و سایر هزینه ها و مبالغ ذکر شده در قرارداد، نقدا یا با واریز وجه به شماره حساب وارد شده در داشبورد فروشنده طی سه روزکاری، پس از محاسبه به فروشنده پرداخت خواهد نمود. منظور از روز کاری هر روز هفته به استثنای جمعه و تعطیلات رسمی ج.ا.ایران از ساعت 9 الی 17 می باشد.

* با توجه به اینکه بعضا سفارشات مشتریان در شهرهای مختلف طی زمانی طولانی تر به دست ایشان می رسد، این امکان وجود دارد که در برخی موارد سفارشات پس از تسویه حساب با فروشنده از سوی ایکادو، عودت داده شود. در اینگونه موارد، مبالغ احتمالی می بایست از سوی فروشنده به ایکادو عودت داده شود و یا با صورتحساب های بعدی فی ما بین تهاتر می گردد.

* در صورت مغایرت در حساب ها، طرفین تنها طی 15 روز پس از انجام پرداخت می توانند مراتب را به طرف دیگر اعلام نمایند. بدیهی است پس از این بازه ی زمانی، هیچ گونه تغییری اعمال نخواهد شد.

فروشنده موظف است كليه محصولات كه در ایکادو عرضه می گردد را جهت تاييد به ایکادو ارائه نماید و در صورت اضافه کردن محصول جدید مرتبط مراتب را اعلام و پس از تایید مسئول مربوطه و سفارش مشتری به ارسال محصولات جدید به آدرس مورد نظر اقدام نماید. هر نوع تغيير در شكل يا محتواي محصولات يا تاخير در ارسال محصول توسط فروشنده به عنوان عدم رعايت مفاد قرارداد محسوب خواهد شد و نظارت بر حسن انجام كار بر عهده ایکادو می باشد.


هدفِ ایکادو، ارائه بستر نرم افزاری جهت فروش محصولات کادویی هنرمندان و برندها می باشد. از آن سو كليه حقوق مالكيت مادی و معنوي محصولات عرضه شده متعلق به فروشنده می باشد.

 1. فروشنده موظف است وظایف خود را مطابق مفاد قرارداد انجام داده و نيز هر نوع تغييري را با هماهنگی و ارتباط كامل با ایکادو و با تاييد آن انجام دهد. اين موضوع شامل محصولات جديد و هر نوع تغيير در محصولات قبلی می باشد.
 2. فروشنده حق ندارد بدون موافقت كتبی ایکادو تمام يا قسمتی از موضوع اين قرارداد را به شخص يا اشخاص حقيقی يا حقوقب ديگر واگذار نمايد.
 3. ایکادو موظف است حقوق مربوط به مالكيت مادی و معنوي فروشنده را رعايت نمايد.
 4. فروشنده امين ایکادو است و ملزم به رعايت محرمانگی و حفظ حریم شخصی ایکادو و کاربران آن می باشد.
 5. فروشنده اقرار دارد كه با علم و آگاهی كامل از موضوع قرارداد آن را امضاء نموده و هيچگونه ادعايی خارج از مفاد قرارداد نخواهد داشت.
 6. ایکادو می تواند راساً فسخ قرارداد را اعلام نمايد و برابر با مقدار محصول فروش رفته با فروشنده تسويه حساب نمايد.
 7. كليه كسورات قانونی بعهده فروشنده می باشد.
 8. در صورت بروز هرگونه اختلاف فی مابين ایکادو و فروشنده، موضوع ابتدا از طريق مذاكره و گفتگو و در غير اين صورت با مراجعه به مراجع قضايی پيگيری خواهد شد.
 9. كليه تخفيفات خاصی كه در بازه هاي زمانی و شكل هاي مختلف تبليغاتی به محصولات تعلق می گيرد تا سقف 10 % بدون هماهنگی با فروشنده و برای مبالغ بيشتر با هماهنگی فروشنده مقدور است.
 10. طرفین توافق می نمایند که عودت کالا تا 7 روز از زمان تحویل آن به مشتریان قابل قبول باشد. فروشنده مرجوع کردن کالا و یا تعویض کالا را تحت شرایط زیر می پذیرد:

الف) کالای تحویل داده شده توسط فروشنده معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مطابق با مندرجات سفارش کالا و توصیفات آن نباشد. در این صورت ایکادو پس از وصول کالا از مشتری، آن را به فروشنده عودت می دهد و فروشنده ظرف مدت یک روز کاری پس از دریافت آن، کالای معیوب و یا متفاوت با سفارش را مطابق با انتخاب مشتری تعویض نموده و یا کل مبلغ را عودت می دهد. چنانچه کالا به علت کمبود موجودی قابل تعویض نباشد فروشنده باید بهای کالا را از طریق ایکادو به مشتری پرداخت نماید.

ب) در رابطه با حمل و نقل سفارشات عودت داده شده از/ به مشتری موارد به شرح ذیل می باشد:

ب-الف ) تنها در صورتی هزینه های حمل و نقل سفارشات عودت داده شده برعهده ی فروشنده می باشد که عودت کالا ناشی از کالای معیوب و یا ناقص و یا ارسال کالا مغایر با سفارش مشتری (رنگ،سایز،مدل و غیره ) باشد. در این صورت به ازای هر سفارش مبلغ 220.000 ریال از فروشنده جهت کلیه هزینه های ارسال و دریافت عودت کالا دریافت می گردد.

ب-ب) درصورتی که عودت کالا ناشی از قصور فروشنده نباشد. هیچ گونه هزینه حمل و نقل عودت سفارش شامل حال فروشنده نخواهد شد.

 1. درصورت بروز فورس ماژور قرارداد موقتا متوقف و پس از رفع آن مجددا به همان روال سابق ادامه می یابد.
 2. حق مالکیت معنوی و بهره برداری عکس های گرفته شده از محصولات توسط ایکادو، متعلق به ایکادو می باشد فروشنده حق بهره برداری از آن ها در غیر از سایت ایکادو ندارد. در صورتی که عکس ها توسط فروشنده ارائه شود، حقوق تصاویر متعلق به فروشنده می باشد.
 3. در رابطه با کمپین های تبلیغاتی، درخواست تاییدیه فروشنده از طریق آدرس ایمیل info@ekado.ir توسط ایکادو ارسال می گردد و پاسخ دریافتی از فروشنده به واسطه ی ایمیل برای ایکادو ملاک عمل خواهد بود.


در صورتی که فروشنده کالای سفارشات مشتریان را تامین ننماید، فروشنده متعهد به پرداخت کمیسیون ایکادو می باشد. همچنین در صورتی که درصد کالاهای تامین نشده فروشنده در ماه بیش از 0.5 درصد کل سفارشات وی باشد. به ازای هر آیتم تامین نشده، مبلغ 200.000 ریال از سوی فروشنده به ایکادو به عنوان ضرر و زیان پرداخت می گردد.

كليه اختلافاتی كه ممكن است در زمينه تعبير، تفسير و نحوه اجراي اين قرارداد بين فروشنده و ایکادو بروز كند از طريق مذاكرات و يا مكاتبات دوستانه مرتفع نگردد، طبق مقررات و قوانين جمهوري اسلامی ايران حل و فصل خواهد شد. طرفين تعهد می نمايند كه تا تعيين تكليف و حل و فصل مواد يا موارد اختلاف كليه تعهدات و وظايف خود را باحسن نيت انجام دهند. اين قرارداد در 13ماده و در دو نسخه تهيه شده است و هركدام حكم واحد دارد.

درهمکاری به صورت امانی، هیچگونه تغییری در مفاد اولیه قرارداد صورت نمی پذیرد و صرفا منبع تامین کالا تا زمان باقی ماندن موجودی کالا تفاوت می کند. درصورت توافق طرفین نسبت به همکاری امانی، بخشی از انبار ایکادو به کالاهای فروشنده تخصیص داده می شود و در صورت دریافت سفارش از مشتریان برای این کالاها، می تواند از موجودی امانی انبار آن ها را تامین نمود. شرایط عمومی به شرح ذیل است:

 • فروشنده موظف به تحویل کالاهای امانی در ایکادو می باشد.
 • فروشنده می تواند از طریق پنل موجودی کالاهای موجود در انبار ایکادو را مشاهده نمایید. فروشنده می تواند کالاهای جدید را به ایکادو معرفی و یا لیست کالاهای امانی اضافه نماید.
 • طرفین اذعان داشتند که مالکیت کالاهای امانی تا زمان تحویل به مشتری از آن فروشنده می باشد.

مسئولیت ایکادو نسبت به کالاهای تحویلی به انبار وی، امانی است وتنها درصورتی که تقصیر از جانب ایکادو باشد ضامن است.

اگر هنوز چیزی که به دنبالش بوده اید را پیدا نکرده اید لطفا در زیر از ایکادو بپرسید و یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نقد و بررسی را شما بنویسید

کد امنیتی *