کادو های ساخت زمین!

ای کادو

2019/05/16

مردم به ابرها نگاه می کنند و شکل هایی را با تصوراتشان می سازند. سنگ تراشی دیدن شکلی در سنگ است. بسیاری از آثار هنری ارزشمند و حتی ماندگار از قرن های پیش، ساخته شده از سنگ است. مایگل آنجلو می گوید: “هر تکه سنگ مجسمه ای در خود دارد، این کارِ مجسمه ساز است که آن را کشف کند.”

سیاره ی ما منابع فراوانی از سنگ های زیبا و قیمتی را به ما هدیه داده است و تبریک، هنر سنگ تراشی هنوز زنده است. مردم به ابرها نگاه می کنند و شکل هایی را با تصوراتشان می سازند. سنگ تراشی دیدن شکلی در سنگ است. بسیاری از آثار هنری ارزشمند و حتی ماندگار از قرن ها و سال های پیش، ساخته شده از سنگ است.

اما، سنگ تراشی استاد، نیاز است تا شکل را در سنگ بتراشد و دیدن و ساختن شکل انسان، حیوانات، گیاهان و هر آنچه محسوس باشد را در تکه سنگی ببنید. ذوق هنری در ذهن یک سنگ تراش ماهر می تواند تصویری را در یک سنگ ببیند. مایکل آنجلو، مجسمه ساز، نقاش، معمار و شاعر ایتالیایی دوره رنسانس گفت:

هر تکه سنگ مجسمه ای در خود دارد، این هنرِ مجسمه ساز است که آن را کشف کند.

پیشنهاد کادو: مجسمه سنگی
مجسمه سنگی کوچک مجسمه سنگی خاص

هنر سنگ تراشی را می توان یکی از قدیمی ترین هنرهای سه بعدی دانست. انتخاب محبوب مجسمه سازان برای قرن ها، سنگ، بوده است که برای آن ها، ظرافت، استحکام، ماندگاری و تنوع این سنگ ها، ارزش داشته است. تاریخ مجسمه سازی با سنگ، به دوره پارینه سنگی (پالئولیتی: Paleolithic) باز می گردد و به عنوان هنر قابل حمل (mobiliary) از قدیمی ترین هنرهای تمدن بشر است. انتخاب سنگ های طبیعی سخت و خشن، و شکل دادن آن ها به طراحی های زیبا، یک هنر استادانه است و توسط جوامع گوناگون باستانی اجرا میشده است و دوام این سنگ ها این امکان را می دهد تا نگاهی به فرهنگ و مجسمه های زمان آن ها بیندازیم. هنرهای ساخته چوب نیز قدیمی است اما به دلیل ماهیت خراب و فاسد شدنی چوب برای اشکال کوچک کاربرد بیشتری داشت. از اولین مجسمه های انسان ها و اشکال حیوانات تا مدرن ترین آن ها، هنرمندان، هنر خود را در ساخته های سنگی و خلق هنر جاودان و میراثی برای نسل بعد نشان داده اند.

مجسمه سنگی باستانی

کمی از تاریخچه مجسمه های سنگی

پیشنهاد کادو: زیورآلات سنگی
گردنبند تمام سنگ زیورآلات سنگی

از اولین مجسمه هایی که تولید شدند می توان مجسمه های ونوس را نام برد که 30،000 سال قبل از میلاد مسیح اطراف اروپا پیدا شدند. مجسمه های سنگی به طور وسیعی در فرهنگ های مصری، پارسی، بین النهرین (Mesopotamian) و آشور مورد استفاده قرار می گرفتند. این بناها و مجسمه های باستانی تاثیر کلیدی بر مجسمه سازی یونانیان داشت. می توان به مجسمه معروف کولوس رودس (Colossus of Rhodes)، مجسمه سنگی مهم از خدایان، هلیوس (Helios)، که در زلزله ای از بین رفت اشاره کرد. تکه ای از این مجسمه در دوره رومانسکایی پیدا شد.

 

نمونه هایی از آثار معروف

کنستانتین برانکوسی، بوسی، Constantin Brancusi – The Kissآن بوس – اثر کنستانتین برانکوسی – Constantin Brancusi – The Kiss

 

جین آرپ پتولمی - Jean-Arp-Ptolemy

پتولمی – جین آرپ | Jean Arp – Ptolemy

 

امیلی یانگ، سر آقای موتوراسیو Emily Young – Gentle Motorsaio Headسر آقای موتوراسیو – امیلی یانگ | Emily Young – Gentle Motorsaio Head

 

سنگ های درهم - باربارا نپورث | Barbara Hepworth – Nesting Stonesسنگ های درهم – باربارا نپورث | Barbara Hepworth – Nesting Stones

 

تصویر خوابیده - هنری مور | Henry Moore – Recumbent Figureتصویر خوابیده – هنری مور | Henry Moore – Recumbent Figure

معرفی زیورآلات تمام سنگ کادویی

هدیه های ساخت زمین ایکادو کادویی ارزشمند و ماندگار از آثار هنرمندان ایران می باشد. هر کادو با طراحی ها و ظرافت های خاص خود تراشیده شده و مجمسه های سنگی و زیورآلات سنگی خلق شده و برای کادو دادن و خرید آنلاین توسط هنرمندان در ایکادو به اشتراک گذاشته شده است.


این کادو ها ایده های عالی برای کادو تولد، کادو اداری و ساخته ی دست هنرمندان از زمین خاکی می باشد.

منابع:

wixonjewelers.com

masonrymagazine.com

widewalls.ch

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نقد و بررسی را شما بنویسید

کد امنیتی *