چرا کادو تولد میدهیم و میگیریم؟

ای کادو

2019/04/24
جشن تولد

کارت پستال تولد و کادو تولد یک سنت بسیار بسیار قدیمی است، اما چرا؟ ما نیز در عجب بودیم پس تحقیقات را در اینباره آغاز کردیم و اینکه دادن کادو تولد از کِی شروع شد،از کجا شکل گرفت و چگونه باید کادو دهیم را جستجو کردیم!

دادن کادو تولد کی شروع شد؟

جشن تولد

شکی نیست که دادن کادو تولد یک سنت قدیمی است؛ در حقیقت زمان باستان! یعنی بر می گردد به زمان روم باستان که مهمانی های اشرافی برگزار می کردند و هدیه می دادند که می توان قدمت این سنت را 2000 سال قبل دانست.

هر چند، در سال های میانی، جشن تولد و کادو تولد برای طبقه اشراف زاده بود، زمانی که بسیاری از مردم عوام فقط این روز را جشن می گرفتند. اگر جشن تولد را در نظر بگیریم و نه کادو تولد را، این سنت حتی قدیمی تر از 5000 سال قدمت دارد و می توان شروع آن را در دوره مصریان باستان در نظر گرفت.

چرا شروع شد؟

جشن تولد قدیم

بنا به نظر عوام دادن کادو و هدیه و دور هم جمع شدن در روز تولد برای دوری و محافظت از ارواح و شیاطین بد که در این روز جذب مردم می شوند، کمک می کند. اعتقاد بر این بود که این ارواح قصد آسیب رساندن به دختر یا پسر در روز خاص تولدشان را دارد. در این دوره کادو ها عموما ابزار و اسلحه هایی بودند که کامیایبی و امنیت را در سال جاری برای او فراهم می کردند و همراه آن نیز هدایایی که ما اکنون می دهیم، مانند پول، لباس، غذا، شامل می شد. کادوهای دوره ما با وجود گذشت این سال ها آنقدر تغییری نکرده اند، تنها المان اعتقاد به ارواح است که انگار به خاک زمان سپرده شده است!

چرا ما در روز تولد به آن ها کیک می دهیم؟

کیک تولد

کیک تولد نسبتا یک سنت جدیدتری است، که در 200 سال اخیر دادن کیک تولد آغاز شده است. آغاز این موضوع به طور زیادی تحت تاثیر ظهور انقلاب صنعتی می باشد که کیک ها و شیرینی های گران بها را به صورت انبوه موجود کرد (این کار در گذشته فقط به طبقه اشراف جامعه تعلق داشت)

اولین کیک تولد در کشور آلمان در کیندرفِست (Kinderfest)(جشن تولد کودکان) هدیه داده شد و به صورت عمومی در آمد و اشاعه پیدا کرد. نکته جالب توجه این است که روشن کردن شمع و فوت کردن آن در روز تولد قدیمی تر از خود کیک می باشد! یونانیان باستان شمع هایی را بر روی کیک های خاص ساخته شده جهت احترام به خداوند ماه “آرتمیس” روشن می کردند.

برخی از دلایلی که هم اکنون نیز به یکدیگر کادو میدهیم چیست؟

سورپرایز تولد

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ما هنوز این سنت را ادامه می دهیم. سنت و رسم و رسومات را احتمالا می توان دلیل اصلی دانست؛ اما دلایل مشخص دیگری نیز وجود دارد: مانند تعهدات مربوط به خانواده، دوستان و حتی به خاطر اینکه کسی سال قبل برای شما کادو خریده است! البته می توان گفت امروزه به دلیل نشان کردن دوره سنی برجسته (Milestone) جوانان برای ورود به بلوغ و یا مسن تر شدن نیز انجام می شود. علاوه بر این ها ما کادوهای خاص را انتخاب میکنیم تا علاقه و توجه خود را به کسانی که دوستشان داریم نشان دهیم. در نهایت نیز شاد کردن کسی، کلا شما را شاد می کند و این به تنهایی دلیل کافی ای خواهد بود.

کادو چی دهیم؟

قطعا این به شما بستگی دارد. پارامترهای بسیار زیادی وجود دارد که شما برنامه تولد سورپرایز را بچینید. بودجه، تدارکات و آیا اینکه این کادو مناسب گیرنده کادو می باشد یا خیر سه پارامتر مهم است که باید در نظر گرفته شود. به خاطر داشته باشید که کادو اگر زیادی خودنمایانه و یا اشرافی باشد می تواند به گیرنده کادو حس خوبی ندهد؛ زیرا او ممکن است خود را متعهد بداند اما قابلیت و یا میل خرید سخاوتمندانه کادو برای شما را نداشته باشد. در ادامه نیز هر چند واضح است اما هدیه های را انتخاب کنید که می دانید او دوستش دارد؛ گرفتن کادویی که به درد کسی نخورد چه اهمیتی دارد که گرفتنش اهمیت داشته باشد!

هرچند باورش سخت است اما دادن کادوتولد به عزیزانتان سنت غنی تر از آن چیزی است که باورش می کنید. مهمترین رعایت ها می تواند انتخاب با دقت کادو و متناسب با سن گیرنده کادو باشد است.

اگر شما به دنبال دادن کادو خاص و هستید، کادوهای ای کادو، کارت پستال و کادوپیچ های فانتزی را با استفاده از لینک زیر مشاهده نمایید.

ترجمه: منبع

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نقد و بررسی را شما بنویسید

کد امنیتی *